Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Statewide Super Womens 1st Grade 8 26 Jan 20 Sturt
123 SL Oates 52  SM Betts 3/17 S Beazleigh 3/20
def Northern Districts
10/87  SL Oates 3/19 B Harris 3/22 RJ Peate 2/13 A Price 2/30
Price Memorial Oval 
Statewide Super Womens 1st Grade Twenty20 10 17 Nov 19 Sturt
7/102(cc) AV O'Neil 33  N Iles 2/12
def by Northern Districts
0/105 TJ McPharlin 53* S Beazleigh 38*  
Price Memorial Oval 
West End Mens 1st Grade 10 25 Jan 20
1 Feb 20
Sturt
2/175 JP Dick 90* BR Davis 59  
and 0/0  
v Tea Tree Gully
10/159(cc) D Ironside 46 B Atkinson 45  JP Dick 3/17 H Jacobs 2/24 M Parker 2/37
and 0/0  
Price Memorial Oval 
West End Mens 3rd Grade 10 25 Jan 20
1 Feb 20
Sturt
0/16  
v Tea Tree Gully
157  C Kupke 3/34 J Goodwin 2/22 T Kenny 2/24
Unley Oval 
West End Twenty20 Cup SF 19 Jan 20 Sturt
7/114 WH Faulkner 29* Z Kulesza 26 H Jacobs 26  LJ Robins 2/6 J Size 2/24
def by East Torrens
7/179(cc) IA Cockbain 71 R King 31  H Jacobs 3/23 A Judd 2/54
Park 25 (Oval 2) 
West End One Day Cup 6 18 Jan 20 Glenelg
8/252 CJ Sayers 73* D Irvine 63 G Hankins 33  H Jacobs 3/56 CG Parker 2/43
def Sturt
5/251(cc) BR Davis 113 T Kelly 100  
Glenelg Oval (ACH GROUP STADIUM) 
Under 16 White 6 7 Dec 19
14 Dec 19
Kensington
294 OJ Cooke 93 TH Waters 70  M Dean 3/50
and 4/98(cc) HD Towers 41*  G Khattri 4/26
def Sturt
130 M Dean 34  T Harper 4/19 W HAMMOND 3/20
Marryatville High School (Front Oval) 
Under 14 Red 6 7 Dec 19
14 Dec 19
Sturt
7/158(cc) E Weeks 30 W Young 27  
def Kensington
8/141(cc) T Hodgkison 42*  W Young 2/9 J Matheson 2/19
Mitcham Primary School 
Under 14 White 6 7 Dec 19
14 Dec 19
Kensington
124 TJ Turnbull 27  L Ranaldo 2/12 A Kimber 2/18 N Dunn 2/24
def by Sturt
9/201 J Temme 28 M Matheson 28 H Orchard 26  HR Eckert 3/35 TJ Turnbull 2/30 J McMahon 2/40
Langman Reserve 
West End Mens 2nd Grade 10 25 Jan 20
1 Feb 20
Tea Tree Gully
200 CL Polyak 77 BJ Pye 60  SG Woods 3/48 A Francis 2/37 E Verco 2/42
v Sturt
2/28  RJ Nottle 2/9
Pertaringa / Bulkana Ovals (Pertaringa Oval) 
West End Mens 4th Grade 10 25 Jan 20
1 Feb 20
Tea Tree Gully
4/63  OJ Steene 2/8
v Sturt
182 C Allan 57 SJ Wilson 33 D Rabbitt 30  CJ Pepper-Freeman 4/40 L Minogue 2/11 S Dalziel 2/51
Pertaringa / Bulkana Ovals (Bulkana Oval) 
West End Mens 2nd Grade Twenty20 4 5 Jan 20 Sturt
v BYE
 
West End Mens 3rd Grade Twenty20 4 5 Jan 20 Sturt
v BYE
 
West End Mens 4th Grade Twenty20 4 5 Jan 20 Sturt
v BYE
 
Statewide Super Womens 2nd Grade 7 26 Jan 20 Sturt
94  J Culbert 4/12 RJ Banham 4/19
def by Adelaide University
9/106(cc) M Britton 50*  I Melegh 3/15 M Smith 2/8
Unley Oval 
Statewide Super Womens 2nd Grade Twenty20 7 17 Nov 19 Sturt
v BYE
 
Under 17 Shield GF 22 Jan 20 Glenelg
5/137 Z McCabe 53 O Wilkinson 30*  HG Lemmey 2/27
def Sturt
134 J Goodwin 48 D Rabbitt 29  NJ Taylor 3/16 JT Arthur 3/20 JA Tilbrook 3/22
Park 25 (Oval 2) 
Under 16 Red 6 7 Dec 19
14 Dec 19
Sturt
9/176(cc) A Thompson 41 JA Beckham 29* B Clarke 25  S Neave 3/27 C Dwyer 2/9 J Hattingh 2/42
def Kensington
161 J Hattingh 71  B Clarke 4/33 JA Beckham 2/22
A. A. Bailey Recreation Reserve () 
Under 16 Red Twenty20 4 18 Jan 20 Sturt
6/114 JA Beckham 36  LC Buckland 2/16
def Tea Tree Gully
6/110(cc) L Aubrey 34 J Patel 29  E Trewartha 2/16
A. A. Bailey Recreation Reserve () 
Under 16 White Twenty20 4 18 Jan 20 Sturt
5/95 SN Vartuli 27  Q Vapiwala 2/17 J Verrall 2/22
def Tea Tree Gully
7/89(cc) H Vincent 38  J Stirling 2/7
A. A. Bailey Recreation Reserve () 
Under 14 Red Twenty20 SF 25 Jan 20 Adelaide
7/85(cc) T Brown 26  LA Beckham 3/17 D James 2/5 W Young 2/8
def Sturt
78  B Atkinson 3/11 T Brown 2/4
West Beach Playing Fields (Oval 4) 
Under 14 White Twenty20 SF 25 Jan 20 Sturt
81  Z Syrokos 3/13
def by Adelaide
4/83 JG Heidenreich 27  
A. A. Bailey Recreation Reserve () 
Under 12 Shield 4 18 Dec 19 Sturt
v Northern Districts
Price Memorial Oval 
Ray Sutton Shield GF 24 Nov 19 Sturt
7/155(cc) E Weeks 53*  
def Kensington
103  M Matheson 3/19 F Polasek 2/7 S Wood 2/12
Price Memorial Oval 
Womens 1st Grade 2019 SF 22 Dec 19 Payneham
6/118(cc) KB Evans 53*  
def Sturt
51  J Murray 3/4 C Frick 3/8
Park 12 (No. 2) 
Womens 1st Grade (2020) 2 26 Jan 20 Northern Districts
69  J McCourt 3/6
def by Sturt
1/120(cc) SK Miegel 46*  
The Paddocks (Oval 1 - Turf)